Posted by admin On May - 7 - 2018 Comments Off on Skarby Danii
Skarby Danii
1 vote, 4.00 avg. rating (73% score)

Skarby Danii
Północna Europa bardzo często jest raczej mało doceniana przez turystów z większości państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu ciekawych atrakcji, a sama dość chłodna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Idealnym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo pięknych zabytków oraz innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna cześć Europy także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – jak najbardziej warto!

Comments are closed.